Rektori (u.d.) Berishaj u takua me ambasadore greke në Kosovë, Constantina Athanassiadou

 
 • Rektori (u.d.) Berishaj u takua me ambasadore greke në Kosovë, Constantina Athanassiadou
  24 korrik @ 08:28

  Sot, më datë 23.7.2014, Rektori (u.d.) Berishaj priti në takim ambasadoren greke në Kosovë, znj. Constantina Athanassiadou. Rektori Berishaj e informoi gjerësisht ambasadoren Athanassiadou me gjendjen e Universitetit si dhe me të arriturat gjatë këtij man[…]

   
 

Studentët e Universitetit të Prishtinës në shkollën verore në Londër

 
 • Studentët e Universitetit të Prishtinës në shkollën verore në Londër
  21 korrik @ 01:28

  Në kuadër të projektit Tempus “Human Rights in the Heart of Higher Education” studentët nga Universiteti I Prishtinës Agon Sinanaj dhe Blerta Ismaili marrin pjesë ne shkollën verore dy javore për të drejtat e njeriut në Universitetin Roehamton[…]

   
 

Rektori (u.d.) Berishaj u takua me ambasadorin slloven në Kosovë, Miljan Majhen

 
 • Rektori (u.d.) Berishaj u takua me ambasadorin slloven në Kosovë, Miljan Majhen
  18 korrik @ 10:39

  Sot, më datë 18.7.2014, Universitetin e Prishtinës e vizitoi ambasadori slloven në Kosovë, Miljan Majhen ku u prit nga u.d. Rektori Berishaj. Ambasadori Majhen e uroj për u.d. Rektorin Berishaj për pozitën dhe e përgëzoi për guximin që të ndërmarr mbi sup[…]

   
 

Nesër përfundon Universiteti Veror Ndërkombëtar

 
 • Nesër përfundon Universiteti Veror Ndërkombëtar
  17 korrik @ 06:25

  Nesër, më 18 korrik, duke filluar në orën 17:00, në Qendrën e Studentëve do të mbahet ceremonia e mbylljes së edicionit të 14-të të Universitetit Veror Ndërkombëtar të Prishtinës, ku edhe do të bëhet certifikimi i studentëve.
  Prof. dr. Anton Berish[…]

   
 
 |<  <  14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «korrik»
  MaEnPrShDi
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112
  3456789
 
 

Shpallje & Ngjarje